İçeriğe geç
Reklamlar

Kadınların Budist Dönemleri=Aşk

Belki de bu sözü görüp de okuyan birçok erkekte tam tersini kadınlar için düşünüyordur. Onların da kadınlardan yana birçok hayıflanmaları vardır ama peki kadınlar kadar yara alan varlıklar var mıdır kozmosta? Her kadının bir erkekten çektiği bir ıstırap vardır diye düşünüyorum. Peki, yara almayan hiç kadın yok mu? Cevap, hiç.

                  Birçoğumuz bir ilişki başlarken karşı cinsi elimizden geldiğince dikkate almamaya çalışırız. Kaçan kovalanır misali kuş kafese girdi mi artık kadını kendi egemenlikleri altına aldıklarını düşünürler ve böylece artık işin heyecanı, maratonu kalmamıştır onlar için. Peki ya kadınlar girdikleri kafeste ne kadar özgürlerdir?Sonra bir gün kafes açılır ama kuş uçmak için çaba sarf etmez.Mahalle baskısı vardır çünkü.Ama biz iradeli olursak zorlukları kolaylıkla aşarız. Eğer gerçekten onların egemenliği altında kalmak istemiyorsak ve hala uçmak için çaba sarf etmiyorsak bunu da onlara bağlamamalıyız. Hayatta kimseye bağlanmamayı da bu örnekten ders alarak çıkarabiliriz diye düşünüyorum. 

Bağımlılık, okuyunca tek bir kelime gibi ağızdan çıkıp yıllarca birine köle olarak yaşayabilmektir. Bağımlılık, gizli bir yetersizlik duygusudur. Esasen fiziksel ve zihinsel olarak yeterli olsa bile, çoğu kadının yetersiz hissettirilmesi ve zannetmesidir. Bağımlılığın temel düşünceleri , “ilişkiye zarar gelecek” kaygısı, terk edileceği endişesi, ilişkiyi istediği noktaya götüremeyeceği düşüncesi ile ilgili oluşturduğu senaryolar gelir. Bu noktada bağımlılık, pek çok kadının kâbusları haline gelir. Kadın eşini kaybetme korkusuyla hayat boyu mücadele vereceğini düşünür ve kendi dünyasında kendi düşüncelerinin mahkûmu olmaya razı olur. Birçok kadın bir ilişkiyi bitirdikten sonra bedeninden bir parçayı kaybetmiş gibi hissedebilir.

         Her ne kadar beden olarak hala dimdik ayakta durabilselerdi ya beyinlerindeki milyonlarca nörona hükmedebilirler mi? Zaman geçtikçe bu durumu kabullenebilir. Peki ya bu bağımlılıktan kurtulma yolu hiç mi yok? Elbette, her şeyin bir çıkış yolu mutlaka vardır. İlk aşamada bu ilişkinin size zarar verdiğini, böyle devam ettiği takdirde ruh ve beden sağlığınızın bozulacağını kabul etmeniz gerekiyor. Şu anda odak noktanız, bu bağımlılıktan kurtulmak olmalı. Çünkü bu sorunu halledemezseniz hayatınızdaki her şey kötü gidecek ve çok daha büyük sorunlarla uğraşmak zorunda kalacaksınız. Bu nedenle diğer sorunlarınızı erteleyeceksiniz ve sadece bunu halledeceksiniz.Siz kendi hayatınızdan sorumlusunuz.

 

 

Mervenur Aktaş

Reklamlar

4 Yorumlar »

  1. Yazının orijinal hali kadınları çok küçük düşürüyordu, öyle bir yazmışsin ki sanki biz türk erkekleri kadınlarımızı demir kafese koyuyoruz.hal böyle olunca müdahele edip,içeriği yuzeysellestirdim.anlatabildim mi sevgili yazarım 🙂

    Beğen

  2. Aksine kadınları küçültmek yerine yükseltiğimi düşünüyorum.Bence tamtersi siz erkekleri biraz başlıkta yermiş gibi olduğum için değiştirdiğini düşünüyorum.Sadece bu türk erkekleri içinde geçerli değil dünyanın birçok farklı milletinden insan içinde geçerli ,demir kafese koymuyor olabilirsiniz lakin düşüncelerimizi sizin şekillediğiniz birçok kalıpla kafese koyıyorsunuz.Samet bey bir yazarın başlığını bile değiştirmeniz o yazının bütün metnini değiştirebilir.Lütfen değiştirmeden önce danışıp değiştirin.Benden onay almadan önce değiştirmeyin.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: