İçeriğe geç

Birileri

Aşık olmayı istemek suç değil. Yanında birisini aramak güçsüzlük değil. Yolun ortasında çekip öpmeyi istemek hafife alınacak bir duygu değil.

Biliyorum bir yerde biri var, onunlayken otobüs yolculuklarının uzaması için içimden dua edeceğim. Sırf kulaklığı daha çok paylaşalım, kolu koluma daha çok değsin diye. O birisi yaz kokularıyla özdeşleşecek, en ufak esintide bile. O birisi ilkim olmayacak, ben onun ilki olmayacağım. İçini öyle açacak ki bana, hayatına önceden girmiş insanların izleri bile aşık edecek.

Paylaşmaktan öyle sakınacağım ki, sonum olmasından korkup daha çok bağlanacağım. Çünkü daha önce üzdü birileri bizi, o da korkacak. Korkalım. Zararı yok.

Hep derler ya önemli olan iç güzellik. Ben ellerinde de kaybolmak istiyorum, omuzlarında da, sakallarında da. Bir kokusu olacak o birinin, yolda yürürken birden o kokuyu duyacağım biliyorum. Gözlerim onu arayacak. Oysa o sırada yatağında yatıyor olacak.

O birisi bana şu ana kadar göremediğim yerleri göstersin, duymadığım şeyler anlatsın, karşılığını alamadığım değerlerimi bana geri versin. Yasakları çiğneyelim. Çimlere basmak gibi mesela, küçük şeyler.

Şebnem isiksal

The following two tabs change content below.

Misafir Yazar

Latest posts by Misafir Yazar (see all)

3 Yorumlar »

Bir Cevap Yazın

Scroll Up