İçeriğe geç

Masumiyet

                    Füsun üniversiteye giriş sınavını kazanamamış, para kazanabilmek için Nişantaşı’nda bir butikte çalışmakta olan güzel bir kızdır. Kemal ise 30’lu yaşlarında, tahsilli, tekstil zenginlerinden Basmacı ailesinin yakışıklı oğludur. Zengin bir ailenin çocuğu olan Kemal, uzaktan akraba olduğu fakir bir kız olan Füsun’a aşık olur. Kemal, kendisi gibi zengin bir aileden gelen, tahsilini Fransa’da görmüş Sibel ile nişanlanma arefesindedir. Sibel’le olan evliliklerini garanti olarak gördükleri için evlilik dışı ilişki de yaşanmıştır çift arasında. Bir gün, Sibel’e hediye bakmak üzere Nişantaşı’nda bulunan o butiğe düşer Kemal’in yolu il görüşte aşık olur Füsun’a. Kemal sürekli Füsun’u görmek için çabalar. Zamanla aralarında ki sohbet ilerler. Gizli buluşmalar başlar. Füsun’a olan şiddetli aşkına rağmen, Sibel ile görkemli bir nişan töreni yapar. Füsun’u bu olaydan sonra bir daha göremeyen Kemal, Füsun’a olan aşkına yenik düşer ve nişanı atar. Zamanını Füsun’a ait olan eşyalar ile geçirmeye başlar. Kemal babasını kaybeder. Bu acıyı yaşarken evine gelen bir mektup onun için yeni bir umut olur. Mektup Füsun’un ailesinden gelmekte olan bir taziye mektubudur. Kemal, mektupta bulunan adrese gider. Fakat, Füsun’un evlendiğini öğrenir. Bu Kemal’in vazgeçmesi için yeterli bir sebep değildir. Bahaneler üreterek Füsun’un çevresinde olmaya devam eder.

Kemal, Füsun’un etrafında pervane olsa da, Füsun duruma pek karşılık vermez. Bu tutum karşısında Kemal’de her görüşmelerinde Füsun’un bir eşyasını çalmaya başlar. Ve onları biriktirir.

Füsun’un eşini film çekmektedir. Ve Kemal, Füsun’un eşine maddi olarak da destekte bulunur. Başrolde Füsun’un oynamasını ister fakat eşi bu durumu pek hoş karşılamaz. Onun yerine hoşlanmakta olduğu başka bir kadını oynatır. Bu durum Füsun ile olan evliliklerinin bitişi için zemin hazırlamıştır. Kemal bu fırsatı kendi lehine çevirir ve ilgisini daha fazla belli eder. Füsun, bazı şartlar ile Kemal ile evlenmeyi kabul eder.

Kemal uzun süredir hayalini kurduğu mutluluğa kavuştuğu için Füsun ve annesini tatile götürecekken, yolda bir kaza yaparlar. Füsun kazada hayatını kaybeder. Kazadan ağır yaralarla kurtulan Kemal, Füsun’un yokluğuna daha fazla dayanamaz. Füsun’dan gizlice topladığı eşyaları bir müze haline getirir.

Masumiyet Müzesi kitabı En sürükleyici kitaplar listesinde yer almaktadır.
Kemal Gezgin
The following two tabs change content below.

Misafir Yazar

Latest posts by Misafir Yazar (see all)

Bir Cevap Yazın

Scroll Up