İçeriğe geç

Alkali Diyet

                      Dr. Ayşegül Çoruhlu, Alkali Diyet kitabında insan organizmasının hafif alkali olmak üzere programlandığına dikkatleri çekiyor ve farkında olmadığımız ancak en büyük gizli tehlikenin de insan vücudundaki aşırı derecedeki asitlenme olduğuna vurgu yapıyor. Aslında aşırı asitlenme vücudumuzun iç kısımlarının kirliliği olarak da söyleyebiliriz. Bu kirlenmenin de alkali diyeti ile temizleyebilineceği kitapta anlatılmaktadır. Kitabın yayınevi Okyanus US yayınevi’dir. Kağıt cinsi 2.Hamur kağıt olup Eylül 2012 yılında kitap basılmıştır. Ayşegül Çoruhlu’nun Alkali Diyet kitabının sayfa sayısı ise 175’tir.

Ayşegül Hanım kitabında asit yapıcı yiyeceklerden uzak durup alkali yapacak olan yiyeceklere önem verilmesi gerektiğini söylüyor. Metabolizmayı zararlı yiyeceklerden korumak için gündelik besinlerin yanında bir de nötürleyecek olan alkali besinleri de tüketmemiz gerekiyor. Mesela içtiğimiz suyun da alkali su olmasına özen göstermemiz gerekiyormuş.

Dr. Ayşegül Çoruhlu Alkali Diyeti kitabında diyetin biyokimyasını mercek altına alıyor. Kalori hesaplarını, karbonhidrat-protein oranlarını, kan grubu formüllerini bir kenara bırakıp sağlıklı beslenme tüyolarını veriyor. İnsanların sağlıklı olmaları için Alkali diyeti seçmelerini tavsiye ediyor.

Size bu güzel kitabı tavsiye ederim,sağlığınıza iyi gelir.

Metin Kılıç

The following two tabs change content below.

Misafir Yazar

Latest posts by Misafir Yazar (see all)

4 Yorumlar »

Bir Cevap Yazın

Scroll Up