İçeriğe geç

Aşk ve Savaşın Şarkısı

               Aşkı ve ötesini anlatan enfes bir roman ” Aşk ve Savaşın Şarkısı.

Genç kadın oldukça durumu iyi ve güzel bir hayatı olmasına rağmen denizci sevgilisine olan aşkından evini ve ülkesini terk etmiş Hint okyanusunun bir ucunda bulunan Seylan’a gitmeye karar vermişti. Orada onu yeni evlendiği eşi bekliyordu yada o öyle sanıyordu daha karaya adımını atığında kimse onu amaya gelmemişti ve uzun süre sonra gelen kocası zamanla aralarını açabilecek her şeyi yapmaya başlamıştı.. Kadın bunun nedenini araştırmaktan başka bir şey yapamayacağını anlayınca kocasının sırlarına ulaşmaya başlıyordu.

Hint Okyanusu’nun incisi olarak adlandırılan Seylan’a giden bir gemi ve içinde, sevdiği adam uğruna ülkesini terk eden genç bir kadın…

Gwen, gemisi Seylan kıyılarına vardığında, mutluluğun eliyle uzanıp tutabileceği kadar yakınında olduğuna inanıyordu. Yeni evlenmiş, âşık bir genç kadındı ve eşi Laurence’ın da kendisini aynı şekilde sevdiğine emindi.

O ana kadar hiç bilmediği gerçeğin soğuk esintisi, kıyıya adım attığı anda ilk kez yüzüne vurdu. Laurence, söz verdiği gibi onu almaya gelmemişti.

Gwen’ın kıyıda eşini beklerken gördüğü şeyler ve tanıştığı bir adam, evliliğinin hayallerindekinden farklı olabileceğini düşünmesine neden olmuştu. O andan sonra da korkular ve şüpheler giderek büyüdü, büyüdü… Laurence’ın her geçen dakika mesafeli bir adama dönüşmesiyse evliliklerinin ortasına kocaman bir çukur açmıştı. İkisini de içine çeken ve gün geçtikçe daha da büyüyen bir çukur…

İki ucundan birden sıkıca çekilen bir ipe dönmüştü artık evlilikleri. Kopma noktasına gelen şey ise aşklarıydı. Bu büyük aşkın, bir meydan savaşına dönüştüğünü fark eden Gwen, eşinin kendisinden sakladığı sırları ve geçmişi sorgulamaya başladı. Sonunda, geleceğin ümit vaat etmekten çok uzak olduğunu fark edecekti.
Çünkü geçmiş, pençelerini bugüne batırmak için hazırda bekliyordu.

“Sevgi ve kaybetmek üzerine yazılmış, tek kelimeyle büyüleyici bir hikâye. Dinah Jefferies, karmaşık ve heyecan verici bir hikâyeyi ustalıkla ele almış.”
Kadir Gürsel
The following two tabs change content below.

Misafir Yazar

Latest posts by Misafir Yazar (see all)

Bir Cevap Yazın

Scroll Up