İçeriğe geç

Denizimsi

                    Beyaz Aksoy tarafından yazılmış güzel ve huzur bir romantik türde roman ” Denizimsi” Sizlere acıyı nefreti sayfalarında tattırr  bunu sizleri hiç yormadan ama her an duygularınıza hitap ederek yazmayı başarmış bir yazarın kaleminden.  Zaten sevdiğine ulaşamamak, dokunamamak, öpememek bir tür ölüm değil miydi? Ama buna cesaret etseniz dahi bunların daha birini yapamadan gözlerinizi sonsuzluğa yummanızın da hiç bir anlamı yoktur. İşte bazı aşklar böle imkansızdır.

O çikolatadan nefret eden ama deli gibi çikolatalı süt içen ironik bir kişilik. Gözlerinin mavisi ruhuna yansımış bir balık… Onun özel kelimeleri, çileden çıkaran bir iç sesi, nefret ettiği büyük mavi gözleri var. Onun silahı kelimeler; öyle ki, tek bir kelimenin binlerce tekmeye eşdeğer olduğunu biliyor. Kendini nefes alan bir ölü olarak tanımlıyor, kaderinin acı çekmek olduğuna inanıyor… En mutlu anlarında bile.

Ve şimdi ise bir martının kanatları altında korkusuzca yaşıyor. “Ben en çok martıya âşık olan balık için üzülüyorum… Yanına gitse mutlu olur ama ölür. Suda kalsa yaşar ama uzaktan izler sadece. Dokunamaz. Öpemez. Hissedemez. Sarılamaz. Göz yaşını silemez. Acısına ortak olamaz.”

Kadir Gürsel
The following two tabs change content below.

Misafir Yazar

Latest posts by Misafir Yazar (see all)

Bir Cevap Yazın

Scroll Up