İçeriğe geç

Aşk aydınlık demek mi

Gökyüzünü aydınlatan küçük Güneş’tir Yıldız…
Geceyi tamamlayan, Ay’ın, hiç yanından ayırmadığı yaridir Yıldız.

Ay’a benzer insan, Yıldıza benzer aşk. Ne Ay Yıldız’sız ne de insan aşkız olamaz. Her karanlığın aydınlığa ihtiyacı vardırı..

Sabah olur ayla birlikte kaybolur Yıldız, gökyüzünde saklanır istemeye istemeye. Yerine Güneş doğar tüm ihtişamıyla. Yeni bir gün başlar. Yıldız’sız ve de Ay’sız her yeri aydınlatıverir Güneş.
Lakin vakti gelince Güneş de batar. Gecenin zifiri karanlığında, yerini Ay ve Ay’ın yari Yıldız’ a bırakır yeniden. Bu kez Güneş, aynı gökyüzünde gecenin karanlığında saklanır. Güneş batar ve Ay Yıldızına kavuşur, başlar dillere destan seranat..

İnsanı tamamlayan, insanın olmazssa olmazıdır aşk.
Aşksız yaşayamaz ki insan. Hatta kötü insanların bedenlerini bile aydınlatan küçük güneştir aşk. Kapkara o ruhların hayatlarını aydınlatan, tertemiz duygudur aşk. Her yüreğe ışık saçan, değdiği anda yaksa da zamanla bu can acısını zevke döndüren sihirli duygudur aşk…

Aşksız insan yaşayamaz derler. Zaman geçer, ömür tükenir başka hayatlarla tanışır insan, aynı bedende başka aşklara bırakır kendini insan, geçmişindeki sevdalara aldırmadan. Ve zaman geçer, ömür tükenir, insan ölür yaşadığı tüm aşklaryla gömülür. Hayat biter.
Ama ölen aşk değildir. Aşk başka bedenlerde başka yüreklerde yaşamaya devam eder…Aşk ölmez, biz ölürüz. Aşık ölür, aşk yaşar.

Sadegül Bayrak

Reklamlar

Bir Cevap Yazın