İçeriğe geç
Reklamlar

zaman

Bir şehir düşle insanları yapayalnız,yeri göğü bembeyaz.Gözlerini açtığında ilk defa mutlu olduğun bir kent,dünyaya haykır ve yüreğine sığdır..Kahrolası gecelerinin sabahlarına beyaz uyanışlarla teslim ol.Kimsenin derdine çare olamazsın sen,önce kendini bırak bir kuşun avuçlarına da;yaşamla ölüm arası o kıpkırmızı sevdalara eğ kıldan ince boynunu…Seyrüseferden bıkmayı bırak,deniz alabildiğine turkuaz..
Mavi düşlerini çevir sulara da aksın bütün benliğin kanser edici seslerin arasına.Martıların çığlıklarını duy duyabildiğin kadar sevdam çünkü ‘aşk,yaşamak istediğin kadar var.’ Sonu olmayan şeye bağlama yüreğini benim gibi..Sen anladığın gibi kalakal uykularında;kabuslarına uyanıp şükredebildiğin sürece nefes al…
Bir şehir düşle sevdam;senin olabileceğini düşlediğin her şeyin ederine zaman biçseler neye sahip olmak isterdin? Sadece bir tek günlük zamanın kalsa hangi kente, kiminle uyanmak isterdin? Bunu düşle sevdam kalbini mühürleyip; karanlık,soysuz ve soğuk gecelere hapsetmek isterken..Cevabı bu kentte;at adımlarını yakala yeni günü sevgilim .

İlknur Uzunöner

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: