İçeriğe geç

Bu Son Veda

 

Umudu bitince ölüyormuş insan öldürüyormuş içindeki sevdiğine dair son parçaları. Tek kare fotoğraf kalıyormuş ekranda, kalbinde, göz kapaklarının altında. Yutkunurken acıtan anılar istila ederken tekrardan kemirip gidiyormuş son kalan her şeyi.

Beni sevmeyen kalbin umarım onu sever sevgilim. Benim seni edemediğim kadar mutlu eder seni. Benim iyileştirmeyi başaramadığım ruhuna, kalbine dokunur umarım. Ve umarım benim sevdiğimden daha çok sever seni. Sadece onu da yüz üstüne bırakma olur mu ? Çünkü beni o kadar sert bıraktın ki parçalarımı hala toparlayamadım sevgilim. Onun da canını acıtma olur mu? Ona da sevemediğini söyleme. Mutlu ol sevgilim, benimle olamadığın kadar benimle yaşayamadığın kadar mutlu ol onunla. Ben seni o kadar çok sevdim ki senin için vazgeçebiliyorum senden git ve beni sevemediğin kadar çok sev onu.

Ve hayal kırıklığına uğratma. Çünkü o kırık parçalar her saplanışında daha çok kanatıyor, daha çok acıtıyor. Canın acıdığında, canım acıdığında, ihtiyacın olduğunda, ihtiyacım olduğunda gelme bana sevgilim. Daha fazla hatırlatma bana beni sevemediğini. Umut verme bana da, onu da umutsuz bırakma. Onunla mutlu ol sevgilim. Söz veriyorum. Ben seni ne arayacağım ne konuşacağım seninle. Sessizce çıkacağım hayatından. Çünkü biliyorum seni kıyamazsın bana istemezsin hayatından gitmemi.  Çünkü bilirsin ki sensizliğin benim için ne denli acı vereceğini.

Her şeye rağmen teşekkür ederim sevgilim. Mahşerde en yakınımızı bile tanımayacağımız anda seni bir yerden hatırlayacak bir kalp bıraktın bana.  Ve çok özür dilerim senden. Sevebileceğin bir kadın olamadım, senin için yeterince iyi olamadım belki de sana layık bile olamadım. Bana yaşattığın bu büyük aşkı hak etmediğim için binlerce kez özür dilerim sevgilim.

Bana son bir iyilik yap olur mu sevgilim? Onu çok sev. Beni sevemediğin kadar, benim seni sevdiğim kadar çok sev. Mutlu ol sevgilim. Çünkü sen dünyada mutluluğu hakkeden en güzel insansın…

Burçak Yıldız

The following two tabs change content below.

Misafir Yazar

Latest posts by Misafir Yazar (see all)

Bir Cevap Yazın

Scroll Up