İçeriğe geç

Bir Yabancıyı Sevmek

 

Tanımadığın birini sevmek hakkında bir hikayem var size bu gün.

Ben bir ateş böceğiyim söz konusu o olunca. Karanlıkta tek başıma ışıldarken, vazgeçiyorum onun için ışığımdan da karanlığımdan da. Onun ışığı benden çok daha büyük, daha güçlü, çok daha güzel. O tek derdi yanmak olan bir ampul. Etrafında umursamadığı, ışığı yüzünden uçuşup duran onlarca sinek var. Benim o sineklerden tek farkım ben gücüm tükenene kadar etrafında dönmek istemiyorum. Ben kanatlarımdan vazgeçip ona konmak istiyorum. Ben tüm ışığımdan vazgeçip ona karışmak istiyorum.

Korkuyor ışığım biliyorum. İçini açmaktan belki sevmekten belki güvenmekten belki kalbinden. Tüm o sinekler gözlerini boyayamıyor ışığımın. Ona o kadar uzakken aynı zamanda içindeki en karanlık yerleri aydınlatmaya çalışıyorum, en derin yerlere gitmeye çalışıyorum içinde. Çünkü tanıyor ruhum onu bambaşka bir yaşamdan.

Bir insanın en büyük korkusunu bilmeden, en mutlu olduğu, en sevdiği şeyi bilmeden, ona dokunmadan, onu yazmadan onun kokusunu bile bilmeden nasıl seveceğini düşünürken bir gün kendimi o konuşurken karşısında dudaklarını, gözlerini, sakalını, yüzünün her ayrıntısını ezberlerken bulunca anladım bir adamın tanımadan da bu kadar güzel sevilebileceğini. Aynı yolda yanyana yürürken zamanın geçmemesini dilerken bulunca kendimi, anladım. Aramızdaki mesafeye rağmen havaya yayılan kokusunu içime çekerken anladım. Moralimin en bozuk olduğu anda bile onun gülümsemesinde mutluluk bulduğumda anladım. Ben tanımadığım bu adamda beni çeken şeyi ararken onda daha çok kaybolduğumu.

Yazdığım insanlar ruhumun birer parçasını alan insanlar olmasına rağmen o yabancının ruhundan ben hakkım olmayarak bir parça çalmaya çalışıyorum. Onun için kendi kendine cümlelere kavuşuyor kelimelerim. Haddim olmaďığını bildiğim için onunla beraber olduğumu bile hayal edemiyorken, onunla konuştuğumuz 3 4 kelime bile günlerce onu düşünmeme sebep oluyorken onun hiçbir sey bilmemesi bile yakmıyor canımı. Tanımadığın bir adamı sevmenin yan etkisi olarak karşılık beklemezken sevgim için. Işığımın onun için yandığımı bilmemesi üzmüyor. Çünkü onu sessizce sevmek bile o kadar güzel ki. Bunun bozulmasını istemiyorum belki de.

Aslında biliyorum ışığım için çevresindeki sineklerden farklı olmadığımı. Onun için susuyorum. Çünkü ona kanatlarım acıyana kadar yaklaşmak bile güzel benim için. Çünkü biliyorum ben ona açarsam içimi ışığım benden çevirecek yüzünü.

Ve ben farkında olmadan o kadar alıştım ki o ışığa… Benden uzakta olduğunda bile, onun sıcaklığını hissetmediğimde bile onu sadece görmeye. Kaybetmemek için susuyorum.

Burçak Yıldız

The following two tabs change content below.

Misafir Yazar

Latest posts by Misafir Yazar (see all)

2 Yorumlar »

  1. 0

    Kaybetmezsin denesen ne olur 🙂 Gerçekle yüzleşmek her zaman daha iyidir. Uzaktan onda sevdiğin şey, ondaki sendir, yani ne olabilir en sonuçta, ya gerçek daha güzeldir yada kendine sevgini onda görürsün, iyi şanslar 🙂

    • 0

      Dürüst olmak gerekirse aslında öyle bir adam yok. Gelecekte bulacağıma inandığım bir ışığa yazdım. Ancak eğer onu bulursam peşinden gideceğim konusunda güvenin bana ☺️

Bir Cevap Yazın

Scroll Up