İçeriğe geç

Boşluk

                  Hayatta en büyük hatalarımızı, en acımasız eylemlerimizi, en zavallı hareketlerimizi ve sözümona en gururlu konuşmalarımızı boşluğa düştüğümüz zaman yaparız. Boşluklar en acı verici ve en tehlikeli dönemleridir hayatımızın. Peki ne zamanlarda boşluğa düşeriz biz?

                   Ailemizden beklediğimiz desteği göremediğimiz ve yalnızlık kuyusuna düşüp boğulmaya başladığımız zaman kuyudan Samara misali çıkar hatalara koşarız. Yanlış ilişkiler kurar kendi ilkelerimizden ve karakterimizden ödün veririz. Kötü insanlar çevresine zarar verirken kalbindeki iyiliği kaybetmemiş olanlar kendine zarar verecek tercihler yapar. Ailemizin eksikliğini olmayacak aslında onlara benzeyen kişilerle tamamlamaya çalışırız ki bu nafile bir çabadır. Samara intikama açtır ama gözleri kördür. Hataları çok büyük olur. Birde kötü ruhlu olanlarımız vardır hayatlarındaki  sevgi ve ilgi boşluğunu kendi içinde derdi olan insanlara yapışarak onların güzel enerjilerini emerek kapatmaya çalışırlar. Bunlar en sinsi ve zeki olan gruptur. Günümüz yalancı marjinallerindendirler iyi kalpli ve olgun rolünü çok güzel oynarlar ve  içlerindeki bencilliği çok zor görürüz hatta kimimiz göremediğimiz için boşluk anlarımızda bu ruh emicilerin eline düşeriz. Onların en tipik özellikleri duygularını anlayamamamızdır bizi seviyorlar mı? Hoşlanıyorlar mı? Arkadaş olarak mı görüyorlar ? Sevgili olarak mı? İlgimizi azaltırsak üstümüze düşerler aşağılık yaratıklar. Artırırsak belirsiz davranırlar. Bizi kullanırlar kısacası kalplerindeki büyük ilgi boşluğunu bizim güzel duygularımızı kullanarak doldurmaya çalışırlar. Üstelik çok zekidir bu yere batasıca yalancılar tatlı olurlar olgun olurlar ve bizim ‘ boşluğa’ düştüğümüz anda saldırırlar. Çok büyük ihtimal geçmişleri sabıkalıdır bir ilişkide yara almışlardır ya da uzun süredir alıştıkları ilgiden mahrum kalmışlar ve  yeni kurban seçtikleri zavallı kişiyle oynamaya başlarlar. Belirsiz ve gizemli tavırlarla çekici rolünü hakkıyla oynarlar. Kurbanları eğer akıllı ve olgunsa aslında ego tatminine ihtiyaç duymayacak kadar güzel bir insansa bu tuzağı fark ettiği ruh emiciyi hayatından çıkarır üstelik boşlukların en derinine düşmüş olsa bile bilir ki bu iğrenç yaratık yalancı bir hayalden zehirli bir şekerden başka bir şey değildir. Güzel insan kazanır ve zaferi eşsizdir.  Boşluğumuz büyükse ki bu insani bir durumdur. Bunu atlatmanın en güzel yolu bunu kendimize itiraf edip paylaşmaktır bu süreyi kısaltır içteki acıyı zehir misali akıtmaya yarar. Böyle durumlarda dost en önemli kavramdır. Kuyuya atacağı bir ip bizi tekrar güneşe kavuşturur ama seslenmeliyiz dostumuza ki ip atması gerektiğini bilsin. Korku umudun ve mutluluğun en büyük, en azılı düşmanıdır. 

          Düşülen boşluklar karakterimizin sınavlarıdır kolay yolları seçmek yanlış cevaplardır. Bu sınavlardan sakince ve özveriyle geçebiliriz kanımca.

https://bipolarinsan.wordpress.com

Senanur Çiftçi

The following two tabs change content below.

Misafir Yazar

Latest posts by Misafir Yazar (see all)

1 Yorum »

Bir Cevap Yazın

Scroll Up