İçeriğe geç

Son Kez Ayrılırken

 

Bir insana beni neden sevmedin diye sorulmaz ki. Ya da sen o seni sevsin diye sevmezsin ki. Bir an gelir sadece onun içinde sakladığı çocuğu görürsün, doğru kişi olduğunu düşünürsün. Belki de gerçekten de doğrudur da. Ama o seni içinde bir yerde hissedemiyorsa bunu da karşında utanarak da olsa söylüyorsa ona neden diye soramazsın ki.

1 hafta önce öptüğü dudaklarını ısırırsın sadece, ağlamamak için tırnaklarını avuçlarına geçirirsin ve hıçkırıklarını bastırmak için susarsın. Çünkü ağlarsan her şey zorlaşır. Çünkü ağlarsan her şey daha çok acıtır. Ve eğer ağlarsan o daha çok utanır. Bir an önce bitmesini dilersin bu anın. Ve o yaşadığın ayrılıkların en güzelidir.

Yaşadıklarınız gelir aklına. Onu ilk gördüğünde hissetmiştin bu duyguyu. Yıllar önceden tanıdık gelen bu hissi. Sonra öptün onu, kupkuru dudaklarında yaşam bulabilmek için belki de. Ölüm ve yaşam arasındaki çizgiye değdiniz. Ruhlarınız karıştı birbirine. Sen bunları yaşarken içten içe bir parça hissettin farkettin belki de onun seni sevemediğini. Ama hiç sormadın ona. Çünkü korktun. Sorsaydın giderdi senden. Başına gelen en güzel şeyin sonu olacağını sonun olacağını bile bile yaşadın.

Ve gün geldi bitti iste. Yutkunurken bile acıtan anılar kaldı elinde. Birçok şey öğretti sana. Bilardo oynamayı, satrancın inceliklerini, nereden kitap alınacağını ve bir ilişki yaşamayı. Bu gün son bir şey daha öğretti sana. Bir erkek ancak bu kadar güzel sevmemeyi becerirdi. İlk kez bir erkek senin için gözyaşı döker o gün. Düşünürsün sadece ilk kez sana içten bir gülümseme vermesi ile gözyaşları arasındaki 5 dakikalık mesafeyi. Duymak için kendini hazırladığın sözlerin hiçbir önemi yoktur ki o an. Ortamda ki şarkılara odaklanmaya çalışırsın sadece. Arka arkaya çalan ayrılık şarkılarını.

O an sarılmak özeldir ya. Özel olan her şeyi ona sunmak istediğin için kalkıp sarılırsın ona son kez o kadar içten o kadar sıkı. Farkettirmeden içine çekersin kokusunu son kez. O farketmeden yüzünü ezberlemeye çalışırsın ve ellerini. Çünkü korkarsın bir daha görememekten. Ve ondan gitmeyeceğine söz verirsin. Sanki git dese başarabilecekmiş gibi. Ama asla ağlamazsın ta ki metroda vedalaşana kadar.

Öpersin onu bu sefer usulca korka korka. Görüşürüz dersin son gücünle gülümseyerek, o da sana kocaman bir gülümseme sunar. İşte o an zaman dursun istersin. Çünkü bu sefer o metro canını acıtır. Çünkü bu sefer o metro ile sonsuza gider sevdiğin adam, nefesin, ruhunun bir parçası.

Ve ancak o gittikten sonra gözyaşlarına gömülürsün. Tek cümle dökülür dudaklarından. Teşekkür ederim her şey için. Teşekkür ederim sevgilim.

Burçak Yıldız

The following two tabs change content below.

Misafir Yazar

Latest posts by Misafir Yazar (see all)

Bir Cevap Yazın

Scroll Up