İçeriğe geç

DEHA & GİFTED

fb7a771e7b2d1826470e7ffc5cb35548Hayatta bazı şeyleri başaramayabiliriz. Olmak istediğimiz insan da olamayabiliriz. Kazanmak, sahip olmak istediğimiz şeyleri elde edemeyebiliriz. Fakat hayat bir döngü; anlamak istemediğimiz bir çarklar bütünü. Belki de mutlu olabilmek için, kazandığımızı görebilmek için, başımızı başka bir yöne çevirmeliyiz.Belki de her şey bu kadar kolaydır.. Zaten hayatın yüzde ellisi rastlantı, yüzde ellisi şans…

Deha 2017 yapımı bir film. Baş rollerinde Kaptan Amerika rolüyle tanıdığımız Chris Evans ve Mckenna Grace yer alıyor. (Böyle bir cümle yazmazsam pek tanıtım yazısına benzemeyecekti) Türü dram olarak geçmiş kayıtlara fakat bir film hayatınıza biraz olsun dokunmuşsa ya da size yeniden ayağa kalkmanız için bir tekme atmışsa ona bu skalada bir yer bulmak gerçekten çok zor bir hale geliyor.

Bu izleyeceğiniz, değerler üzerine inşa edilmiş bir film… Yaşamak için insanı yalnızca başarı ve tutkunun desteklemediğini; hayatta kalabilmek için bir canlı olarak insan olabilmek için dünyada dolu dolu yaşamak gerektiğini  üstüne basa basa ( Belki ezildiği için fark etmeyeceksiniz..) anlatan bir film.

gifted-2017-fragman_9560977-34880_1920x1080

Diğer yandan hikayede tüm yaşananların gölgesinde ve kararsızlık içinde kalmış bir karakter de çıkıyor karşımıza. Çaresizliği aslında her gün içinde olmasına rağmen bu karakterle tekrar yaşıyor insan. Bir tarafta ise “Keşke şimdiki aklım o zamanlar olsaydı” lafını hayata dökmüş bir çocuk…

Fakat unutmayalım ki (bu filmde de olduğu gibi) her şey elbet bir gün bir dengeye ulaşır… Çaresizlik kararlılıkla, uyumsuzluk bütünlükle dengesini bulur.

Farz edelim ki hepimiz aynı Dünya’nın üzerinde yaşayan insanlarız… Daha büyük ortak noktamız ne olabilir ki?

Aslı TEKİN

 

 

The following two tabs change content below.

Aslı Tekin

Latest posts by Aslı Tekin (see all)

1 Yorum »

Bir Cevap Yazın

Scroll Up