İçeriğe geç

Sessiz Çığlık

Tedavisi mümkün olmayan bir hastalık yayılmıştı insanların kalbine. Tek kurtuluşu ölüm olan acımasız hastalık. Ve bu hastalıktı benim teşhisim. Hastalığımı anlatmaya ihtiyacım var benim artık.Bunun için kavuşuyor kelimelerim cümlelere.

Yalnızlık acıtır mı? Acıtıyor işte. Binlerce insan tanıdım. Güvendim, sevdim, izin verdim defalarca içimde bir kale inşa etmelerine. Her seferinde yakıldı, yıkıldı, yağmalandı kalelerim. Altında kaldı umutlarım, neşem,çocukluğum,benliğim ve nefesim. Enkazın altında kaldım. Zamanla geçer derler ya, alışıyorsun işte misali devam ettim hatalarıma. O enkaz bendim çünkü. Bana ihanet etmeyi seven ciğerlerimdi. Küçücük kalan yaşama sevincimdi. Hatırlayamadığım çocukluğumdu enkaz. Geleceğimde olacağım kadındı. Her seferinde kaldırdım yığınları. Günlerce, aylarca,yıllarca acısını çektim oluşan boşlukların. Sevmeyi bilen bir insan olamadım hiçbir zaman. Hiç gerçekten de sevilmedim belki de. O yüzden acıttı yalnızlığım. Bir başkaldırı değildi bu. Sadece boşluğum daha fazla acıyor bu gece. Çünkü büyüdükçe kayıplarda büyüyor. Büyüdükçe acıda büyüyor. Ellerim, elleriniz,eller her seferinde daha da batırıyor acıya. Sığınaklarım; kalelere karıştı, yıkıldı üzerime. Ben kaldıramıyorum taşları artık. Çok ağır geliyorlar. Kalbim atmaktan yoruldu.. İyileşmeye ihtiyacım var, biliyorum. Ama kalan gücümü hastalığımı yazmaya harcıyorum işte. Paylaşmam gerekli; nefes alabilmek için hafiflemek gerekli. Kalemim kağıda kavuştuğu an bedenim daha da ağırlaşıyor. Ve ruhum paramparça yanıyor sadece. Bir sonu olacak mı bilemiyorum. Uyuşuyor parmak uçlarım. Acı neden bedeni ruh kadar yaralamıyor? Minicik bir jilet yarası, sağ bileğime dikeyine. Temizleyecek mi ruhumu? Dindirecek mi acılarımı? Soğukluk ve uyuşukluk sarmalayacak mı bedenimi? Merak belki de ölüme sürükleyen.

Canım acıyor benim. Kimse görmüyor,bilmiyor. Ağlamaktan kuruyan gözlerim isyan ediyor bana. Kalbim yorgun. Ölüyorum ben. Her an yavaşça ve yalnız başıma acılar içinde. Zamanla derine batıyorum. Ruhum küsüyor bedenime parça parça.Sonsuz oluyorum. Unutuluyorum. Bölünüyorum. Ölüyorum…

Burçak Yıldız

The following two tabs change content below.

Misafir Yazar

Latest posts by Misafir Yazar (see all)

Bir Cevap Yazın

Scroll Up