İçeriğe geç

Gönderilmemiş Mektuplar 

Eylül ayının ilk günüydü. Sabah uyanır uyanmaz pencereden dışarı baktı. O eski güneşli havalardan eser kalmamış, sonbahar tüm görkemiyle hakim olmuştu güne. Pencereyi açtı, sonbaharın tüm güzelliğini çekti ciğerlerine, aniden buruk bir sevinçle doldu içi. Eskiden ona verilmiş en güzel armağan olduğunu düşündüğü bu gün şimdi kalbinin tam orta yerinde koca bir boşluk hissi uyandırıyordu. Oysa haykırmak istediği ne çok şey vardı, ağzını bir açsa sanki kıyametler kopacaktı. Onu incitmekten korkar, konuşmak yerine, hep mektuplar yazardı. Hiç gönderilmemiş mektuplar…

” Beni affet, sana söyleyemedim. Kalbimi artık kolayca tamir edilemeyecek kadar kırdığını hissettiğim o ilk gün, sana gerçekleri söyleyemedim. Sana veda ederken, aslında gitmeni hiç istemediğimi sana söyleyemedim. Seni gördüğüm her anda kalbimin adeta ağrıdığını senden sakladım. Aylar, yıllar geçtiği halde her hasta oluşumda gözlerimi kapayıp, acımı hafifletmek için bana okuduklarını dinledim zihnimde. Seni hala düşündüğümü kendime bile itiraf edemedim. Bana “beni ardında bırakmayı başarabildin mi?” diye sorduğunda, seni ne kadar özlediğimi fark ettim. Yine de hataların için üzülme, hayatına devam et diye sana yalan söyledim.”

Yazmaktan başını kaldırıp, derin bir nefes aldı. Mektubu yazdığı kağıdı buruşturup çöpe attı. İşe gitmek için hazırlanmaya başladı.” Ne önemi var ki” diye düşündü. “Zaten bu mektup da diğerleri gibi gönderilmeyecek.”

The following two tabs change content below.

Irem Hölzl

Latest posts by Irem Hölzl (see all)

2 Yorumlar »

Bir Cevap Yazın

Scroll Up