İçeriğe geç

Cumhuriyet Sanatı

Uğur Koleji öğrencileri, Cumhuriyetin 94.yılına özel sergi açtı. İlkokul öğrencilerinin hazırladığı ‘Yaşamak Cumhuriyetle Güzel’ isimli sergi Ataköy A Plus alışveriş merkezinde 29 Ekim akşamına kadar ziyarete açık olacak.

‘Görsel Sanatlar Bölümü’ öğretmenlerinden öğrendiklerini hayal güçleri ile birleştirerek birbirinden renkli tasarımlar ortaya çıkaran öğrenciler, 94’üncü yılını kutladığımız cumhuriyet için yeteneklerini sergiledi. Öğrencilerin çizdiği resimlerde Atatürk’e ait en özel fotoğrafların da kullanıldığı guaj boya ile yapılan eserlerin yanı sıra cumhuriyetin sağladığı demokrasi, özgürlük ve adalet gibi önemli kavramlar işlendi.

Sanatın çocuklara erken yaşta kazandırdığı vizyona dikkat çeken Uğur Koleji Kurucusu Kemal Koçak, “Öğrencilerimiz cumhuriyetimizin 94.yılını emek vererek hazırladıkları resimlerle karşılamak istediler. Bizler bu noktada çalışmalarının daha geniş kitleler tarafından görülebilmesi için destek olduk ve sergilerini açmalarını sağladık. Eminim böylesine cumhuriyete bağlı çocuklar gördükleri için bizler gibi onlar da gururlanıyordur” dedi.

The following two tabs change content below.

Gündem

Latest posts by Gündem (see all)

4 Yorumlar »

  1. 2+

    Users who have LIKED this comment:

    • avatar

    Hey! I’m wondering if You would please install a translator onto Your site, I’d love to know what You are saying! There is one in the widget column….I think. Thank You and Cheers! 🙂

Bir Cevap Yazın

Scroll Up