İçeriğe geç

Sonbahar

Yerlerde sarı sarı yaprakların yürüdüğüm yol boyunca zemini kapladığını görüyorum. Sabahın çok da erken olmayan saatlerinde sonbaharın serin esintilerini bütün hislerimle, aldığım nefesle hissediyorum. Hep bir ayrılık havası yaşatıyor bu sonbahar. Neden? Ne zaman günler, aylar bu mevsime gelip dayansa içimde belli belirsiz garip bir hüzün, bir yorgunluk hissi beliriyor.

Fakat çok yabancı değil bu duygular bana. Ben sonbaharı seviyorum. Sonbahar bana dost. Diğer mevsimlerden daha yakın. Yeryüzünün başka şekiller aldığı ve yenilendiği, ufukta her yerin, her şeyin bambaşka bir hale bürüneceğinin habercisi sonbahar. Yorgun, kırgın bir mevsim sonbahar. İnsanoğlu gibi yükü ağır.

Ağaçların ardında, rüzgârda sallanan dalların arasında umudu arıyorum. Umut bir yerlerde saklı, biliyorum. Bulutların arkasına gizlenmiş güneşin yanında, onun sessizliğinde umudun saklı olduğunu biliyorum. Yakında o güneşin başımın üzerine kadar ellerini uzatıp kaybettiğim, her yerde aradığım umudu bana altın tepside sunacağını sabırla bekliyorum

The following two tabs change content below.

butterfly

Hayat okumak ve sevmekle anlam kazanır.

Latest posts by butterfly (see all)

5 Yorumlar »

Bir Cevap Yazın

Scroll Up