İçeriğe geç

Sevdiğim Adama

        Bataklıktan farkı olmayan bir adamın, çiçek bahçesi gibi bir kadın beklemesi kadar tuhaf bu hayat. Hep fazlasını isteyerek azından habersiz mutluluğa uzak kalmak bir alışkanlık artık. Fakat bir kalp nasılsa karşısına çıkacak olanda işte onun aynısı eminim, gördükleri duydukları hissettikleri ve sevgileri aynı olan kişileri hayat hiç ummadıkları anda birleştiriyor apansızca ve bunun olduğu gibi bataklık olan adamlarında kadınlarında yalnızca çamurdur müstahakı.

Ben onu hiç ummadığım bir anda tanıyıp, ölümden bir nefes sonra gözlerimi gözlerinde açıp aşık oldum hiç düşünmeden. Ne yazık ki hayat onu benden bir önce karşılaştımış biriyle. Evet bu hayat çok acımasız. Benim kalbimin onun kalbi olmadan atması imkansız artık. Razıyım, onu sevmenin cehenneminide cennetinide bile bile kabul ediyorum. Biliyorum zor günlerim olacak saatlerce ağlayacağım onu sevmek yetmeyecek her saniye benim olsun isteyeceğim. Ama geçecek… sımsıkı sarıldığımda herşeyi unutup hiçbirşey ile eş olmayan o huzura dalıp gözlerimi kapattığımda tüm dünyayı boşvereceğim yine.

Adam, erkeğim, herşeyim ve ömrüm. Hangi hitap daha yakışır daha bendeki seni anlatır bilemiyorum. Hangi cümle hangi şiirim hangi şarkı sözü hangi mevsim. Yeterli olmuyor , hep eksik hep enkaz bir sen olduğunda tamamlanıyor her şey. Sen geliyorsun bayram yeri, sen geliyorsun doğan güneş, sen geliyorsun çocukluk hayalim, sen geliyorsun çöllere yağmur, sen geliyorsun tüm ömrüm bahar. Sen sevgilim benim hayatımda görüp görebileceğim ve ilk kez mutluluğa dokunabileceğim muazzam bir armağansın. Tek korkum bir gün nefessiz bırakman beni yani gitmen…

The following two tabs change content below.

seymakocakoc

Latest posts by seymakocakoc (see all)

Bir Cevap Yazın

Scroll Up