İçeriğe geç

Köpeklere Zarar Veren Besinler

İşlenmiş et ürünleri

İşlenmiş etler, yavrularınızın protein içeriğini artırmak için kullanılan ucuz dolgu maddeleridir. Her ne kadar protein birçok nedenden ötürü iyi olsa da maalesef işlenmiş etler iyi değildir. Bu maddeler hayvanların kötü kalıntıları olabilir. İşlenmiş tavuk ürünlerinde, tavukların gagasının ve ayaklarının kullanılmadığının garantisi yok.

BHA/BHT
BHA ve BHT, evde beslenen hayvan yemlerinde istemediğiniz iki kötü koruyucu maddelerdir (ikisi arasında BHA daha tehlikeli sayılır). Sağlık ve İnsani Hizmetler Bölümü, koruyucuyu kanserojen olarak sınıflandırdı ve hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalar kansere neden olabileceğini kanıtladı. Daha da kötüsü, BHA ve BHT yaygın olarak birçok tahıl, kraker ve granola çubuklarında bulunuyor.
Sodyum heksametafosfat

Uluslararası Toksikoloji Dergisi’ne göre bu frank bileşen, cilt tahrişine, şişmiş böbreklere ve büyümenin yavaşlamasına bağlı.

Gıda boyaları
Gıda boyaları bildiğimiz ve sevdiğimiz birçok gıdada bulunur (meyveli kahvaltılık gevrekleri, puding ve şekerlemeler gibi), ancak köpeğinizin mamalarında da saklanıyorlar. Araştırmalar boyaların çocuklarda konsantrasyon bozukluklarına ve alerji tipi reaksiyonlara neden olduğunu gösteriyor. Ayrıca bazı renk boyalar kanserojen olan benzideni içeriyor.

Karajenan

Bir araştırmaya göre, karragenanın hayvanlarda bağırsak iltihabını tetikliyor. Hatırlatma! Aynı zamanda meyveli yoğurtlar ve süzme peynirleri gibi süt ürünlerinde de saklanıyor, bu yüzden köpeğinize dikkat edin.

Taurin

Büyük olasılıkla, sınav dönemleri enerji ihtiyacınız olduğunda bu maddeyle tanıştınız. Ancak taurin sadece bir enerji içeceklerinde bulunmaz, bazı köpek mamalarında da bulunur. Minik köpeğinizin enerjisini yapay yollarla değiştirmek istemezsiniz.

Selüloz

Evcil hayvan mamalarının içeriğinde bulacağınız bu madde için, markalar bir lif kaynağı olarak düşünüyorlar, ancak köpeğinize bütün gıdalardan zengin bir Diyet besliyorsa, bu sindirilemez maddeden herhangi bir yardıma ihtiyacı olmazdı.

Hayvansal Yağ
Kullanılan hayvansal yağ, potansiyel olarak küflü ve kokulu olabilir, çünkü bu madde genellikle tanımlanamayan hayvanlardan türetilir. Bu, köpeğinizin yemeğinin ölü hayvanat bahçesi canlılarından hatta ötenazi hayvanlarının parçalarından üretildiği anlamına gelebilir.
Bitkisel yağ

Kanola, soya, Mısır, ayçiçeği, aspir ve palm yağları gibi birçok bitkisel yağlar, iltihaba neden olabilecek omega-6 yağ asitlerini içerir. Sevdiğiniz hayvanınızın sağlığını tehlikeye atabilecek birçok rahatsızlığın öncüsüdür.

The following two tabs change content below.

Gündem

Latest posts by Gündem (see all)

Bir Cevap Yazın

Scroll Up