İçeriğe geç

Ülkelerin Gelinlikleri

1# İtalya

aylakkarga-127.jpg

Gelinler, yeşilin şans ve bereket getirdiğine inanıyorlar ve her ne kadar beyaz popüler gelinlik rengi olsa da sıklıkla yeşil giysi ve yeşil aksesuarı tercih ediyorlar.

2# Filistin

aylakkarga-220.jpg

3# Peru

aylakkarga-314.jpg

4# Japonya

aylakkarga-410.jpg

Japon gelinler beyaz kimono giyiyorlar ve ‘tsunokakushi’ denilen özel ipek başlıklar takıyorlar. Bu başlığı takmanın amacı, gelinin “kıskançlık boynuzları”nı örtmek. Yani bu, onların egolarını ve bencilliklerini örtmelerini, nazik ve uysal bir eş haline gelmeye karar vermelerini sembolize ediyor.

5# Bulgaristan

aylakkarga-511.jpg

Bulgar kadın başlıklı geleneksel düğün kıyafetiyle…

6# Çeçenistan

aylakkarga-67.jpg

Çeçenistan’da gelinler, broş ve kemerle süslenmiş beyaz gelinlik giyiyorlar. Kıyafet, gelinin tüm bedenini örtmek  ve alçakgönüllülüğünü göstermek zorunda. Gelinin başına da beyaz bir örtü takılıyor.

7# Eritre

aylakkarga-86.jpg

Eritre’nin geleneksel düğünlerinde koyu renk kadifeden yapılmış başlık, altın işlemeli mor elbise giyiliyor. Gelinin kıyafeti damadın kıyafetine saygı niteliğinde, benzer oluyor.

8# Hindistan

aylakkarga-97.jpg

Hintli genlinler, sıklıkla kırmızı renkte geleneksel Hint elbisesi giyiyorlar ve 16 tane aksesuar ve mücevher takıyorlar.

9# Irak

aylakkarga-106.jpg

Irak’ta gelinler geleneksel olarak mümkün olduğunca fazla kıyafet değiştirmeye çalışıyorlar. Yedi ya da daha fazla, farklı renkte kıyafeti düğün boyunca değiştirerek giyiyorlar. Kırmızı, aşkı ve romansı sembolize ediyor.

 

The following two tabs change content below.

2 Yorumlar »

Bir Cevap Yazın

Scroll Up