İçeriğe geç

Sabit yıldızlar ve mesajları

Sabit yıldızlar, içinde bulundukları takım yıldızının karakteriyle, insanın kendisini, dünyasal arzunun çekişmelerinden” başarı, zevk, para cinsellik ve statüye” duyduğu tutkudan kurtarmaya teşebbüsünü anlatan temel bir kavramdır.

Bizi mutsuz eden, sağlıklı tekamülümüzü ve gelişimimizi engelleyen, bu son derece yoğun tutkular hayatımızı, algılamakta zorlandığımız bir yansıma şeklinde ortaya çıkmaktadır ve bizi köleleştiren görünmeyen zincirlere bağlamaktadırlar. Bu zincirlerden yegâne kurtulmanın yolu, kendimize dürüst davranmak ve benliğimizle yüzleşmektir.

Bunun için öncelikle haritalarımızdaki sabit yıldızlarının anlamlarını iyi kavramamız gereklidir. Nasıl bir doğaya hizmet ettiğini ve bizim üzerimizde nasıl bir etkiyi ortaya çıkarttığını iyi anlamak gelişimimiz için önemli bir detaydır. Ne kadar kabul etmesek de aslında hepimizin nefsi tuzakları vardır. Kısacası hiçbirimiz aslında masum değiliz. Algıyı bilinçli şekilde değiştirmeye başlamak ileride faydalanacağımız önemli bir olgudur. Asıl nokta, kendimizi zarar veren bu nefsi dürtülerden kopartabildiğimizde gerçek doğamızı yaşayabilir ve özgürleşebiliriz. Aksi halde bu olanaksızdır.
sevgiler 

Bir Cevap Yazın

Scroll Up