İçeriğe geç

DOLUNAYLAR & SİYAH VE BEYAZIN KARŞILAŞTIĞI MUHTEŞEM AN!!!

Gerçekten her şey bu kadar mı olumsuz? Tabii ki hayır! Hayatımızda değişim ve dönüşümler her daim olacaktır.

Ancak zorlayıcı olsalar bile, hepsi bir amaç uğruna hizmet ederler. Bu hizmetin esas anlamı farkında olmaktır. Farkındalığı oluşturacak ilk adımsa, bakmak yerine görebilmekten geçer. Bunu yapabilmek için de kabuğun kırılması gerekli, hatta şarttır!!! Biliyorum!  İnandığımız ve sıkı sıkıya bağlı olduğumuz kalıpların kırılması, pek de kolay olmuyor. Öyle değil mi?

Dolunay zamanları, Güneş ve Ay’ın karşı karşıya durduğu ve birbirine hesap sorduğu zamanlardır. Duygularımız ile benliğimizin çatışma anıdır. Ardımızda bıraktığımız zamanın, denge kaymasını düzenlemek üzere oluşan mükemmel zaman dilimleridir. Görmek istemeyip de bilinçaltına süpürdüğümüz, her ne var ise ortaya çıkartmak, düzeltmek ve dengeye getirmek için, bu harika ikili karşı karşıya gelerek bizi dengeye davet etmektedir. Bir süredir sustuğumuz, içimize attığımız, sorusunun yanıtını bulamadığımız, içimizi kemiren dertleri çözmek üzere bizlere zemin oluştururlar.

yin-yang-1_220515Gökyüzü denge ister!

Artık harekete geç ve kendine şu soruyu sor! Hangi yanım eksik?….. siyah mı?….. Yoksa beyaz mı?.…. Anlamakla yükümlü olduğumuz şeyse, kimseyle aslında derdimizin olmadığını, asıl derdin kendimizden kaynaklandığını. Etrafımızda gelişen olaylar ve kişiler sadece bir vesileden fazlası değildir. Mutluluğun ve huzurun anahtarı daim bizdedir ve doğru kapıyı bulmak bizim vazifemizdir. Korkular ve endişeler her zaman önümüze ket vurmakta ve bizi yolumuzdan alıkoymaktadır.

Ne gariptir ki; hatalı olduğunu bildiğimiz şeylere bile bile direniriz, çünkü korkuyoruz, endişeliyiz. Ta ki karşımıza çıkan durumlar ve kişiler vesilesiyle tattığımız deneyimler, bizi bu adımları atmaya zorlayana hatta mecbur bırakana kadar. İşte kalıplar böyle kırılmaya başlar, acıtır kırar ve üzer. Kişiler ya da durumlar bize ayna olmuştur ve gerçekte bize kim olduğumuzu göstermiştir. Böylelikle siyah ve beyaz eşitlenmeye başlar sevgili dostlarım. Her dolunay dönemi bizde farkındalık oluşturmak ve tortularımızdan temizlenmek adına çalışır. Bütünün içinde hareket ettiğimizin bilincini işler, denge ve uyum içinde olmamızı sağlar.

Sevgiyle kalın ❤

Astrolog Hülya Özcan

Bir Cevap Yazın

Scroll Up