İçeriğe geç

Yağmurla Hatırladık Kaybettiklerimizi

Yağmura hasrettik uzun zamandır. Gökten tertemiz, dupduru bir halde inen damlaların yeryüzündeki çirkinlikleri, kirleri arındırmasını bekledik sabırla. Buna çok ihtiyacımız vardı.

Fakat bunca kiri, karmaşayı yağmur temizleyebilir mi? İnsanlık yitirdiklerini bulabilir mi? Günün birinde ön yargılarından, bencil davranışlarından kurtulup, kalbiyle, ruhuyla hareket etmeyi öğrenebilir mi?

Ey yağmur! Ne kadar suçlu ve haksız olsak da, ümitle senin yeryüzüne düşmeni, çorak toprakları suladığın gibi unutulmuş insanlığı bizlere hatırlatırcasına ruhumuzu temizlemeni bekliyoruz. Tıpkı tohumun yeşerip topraktan nazikçe yeryüzüne başını uzattığı incecik yapraklar gibi yitirilen insanlığın tekrar umutla yarınlara sarılmasını istiyoruz.

Korkmadan paylaşmak istiyoruz düşüncelerimizi. Sevgiyle el ele tutuşup çocuklarımıza anne ve babalarından utanmayacağı yarınları bırakmak istiyoruz. Farklılıklarımızı düşmanlık ve kin sebebi değil, farklı birer renk ve zenginlik sebebi olarak görmeyi, gördürmeyi istiyoruz. Hoşgörüyü öğrenmeyi, öğretmeyi istiyoruz. Yeryüzünde var olduğumuz sürece bunları hep isteyeceğiz. Birlikte güzel dünyaları inşa etmeyi hayal edeceğiz hep.

Yağmur gökyüzünden karşılıksız bir rahmetin eseri, bir ikramıdır. O bize sürekli verirken biz hiç bir şey yapmadık. Hep bekledik, hep istedik… Yağmurdan öğreneceğimiz çok şey var.

The following two tabs change content below.

butterfly

Hayat okumak ve sevmekle anlam kazanır.

Latest posts by butterfly (see all)

Bir Cevap Yazın

Scroll Up